Breaking News :

nothing found
18-08-2022

Shkatërrohet kazinoja e Trump në Atlantic City

Advertisement

Hoteli dhe kazinoja “Trump Plaza” në Atlantic City është shkatërruar, duke i dhënë fund një historie gati 40-vjeçare në bregun e Nju Xhersi.

”Trump Plaza” u hap në vitin 1984 dhe dikur ishte një pikë kyçe e portofolit të pasurive të patundshme të ish-Presidentit Donald Trump. Kazinoja ishte mbyllur në vitin 2014 dhe prej asaj kohe ndërtesa kishte mbetur “në mëshirë të fatit”.

Mijëra sy kureshtarë u dyndën në zonë për të parë shpërthimin e kontrolluar dhe hotelet aty pranë ofruan paketa të veçanta për fushëpamjen. Shkatërrimi i ndërtesës 34-katëshe zgjati vetëm disa sekonda.

Në kulmin e shkëlqimit të saj, Plaza organizoi ndeshjet më të ndjekura botërore të boksit, koncerte të profilit të lartë dhe priti disa nga njerëzit më të famshëm të famshëm në botë.

 

Advertisement

Read Previous

Sela: Bisedohet për hapjen e bisedimeve të Maqedonisë me BE-në dhe kontestin me Bullgarinë

Read Next

Filipçe: 50% e të testuarve në Maqedoni i takojnë llojit britanez të coronavirusit