Breaking News :

nothing found
01-02-2023

S u l m me armë në SHBA

Advertisement

8 persona kanë humbur jet*ën nga një su*lm me ar*më në Indianapolis në SHBA, ndërsa të paktën 4 të tjerë janë dërguar në spital në gjendje kritike për jetën.
Sipas Policisë së Indianapolis të paktën 8 njerëz u qëlluan dhe u vranë në një strukturë të FedEx pranë aeroportit ndërsa shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur. Vras*ësi i dyshuar gjithashtu vd*iq nga një plagë e shkaktuar me ar*më zja*rri, tha zëdhënësi i Departamentit të Policisë Metropolitane në Indianapolis Genae Cook gjatë një konference shtypi herët në mëngjes, përcjell Ora News.
Nga policia nuk pati asnjë të lën*duar.
Ende nuk dihen shkaqet e sul*mit me ar*më që kohët e fundit janë shtuar së tepërmi në SHBA me presidentin Joe Biden që ka theksuar nevojën rishikimin e ligjit për armët./Oranews/

Advertisement

Read Previous

Kosovë/ Nagavci: Nga e hëna nxënësit u kthehen shkollave

Read Next

Zekiri: Gruevski mund të kthehet në Maqedoni vetëm nëse vuan burgimin