Breaking News :

nothing found
12-08-2022

Presidenti Biden reagon ashpër pas situatës së krijuar. Shihni reagimin e tij

Advertisement

Presidenti i ri amerikan i zgjedhur në zgjedhjet e fundit në SHtetet e Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka reaguar ashpër për ngjarjet në Capitol. në një shkrim në rrjetin social facebook ai dënon ashpër veprimet “e një numri të vogël të ekstremistëve, siç i quan ai, duke shtuar se kjo duhet të marr fund menjëherë. Biden e ka konsuderuar situatën mjaft serioze që sipas tij kufizohet me kryengritje,
Ja reagimi i plotë i tij:

Më lejoni të jem shumë i qartë: skenat e kaosit në Kapitol nuk përfaqësojnë ata që jemi. Ajo që po shohim është një numër i vogël ekstremistësh të përkushtuar ndaj paligjshmërisë. Kjo nuk është mospajtim, është çrregullim. Kufizohet me kryengritjen dhe duhet të marrë fund. Tani!

Let me be very clear: the scenes of chaos at the Capitol do not represent who we are. What we are seeing is a small number of extremists dedicated to lawlessness. This is not dissent, it’s disorder. It borders on sedition, and it must end. Now.

Advertisement

Read Previous

Kongresmeni amerikan: Kjo ishte përpjekje për grusht shteti

Read Next

Demokratët e Joe Biden marrin shumicën në Senat dhe në Kongres