Breaking News :

nothing found
19-08-2022

Demokratët e Joe Biden marrin shumicën në Senat dhe në Kongres

Advertisement

Në një kohë kur mbështetësit e presidentit Trump kanë hyrë  në ambientet e “Capitol Hill” ku do të votohej presidenti i zgjedhur Joe Biden, mësohet se me fitoren në shtetin e Xhorxhias, demokratët arrijnë kontrollin e Senatit dhe të Kongresit.

Zgjedhjet për senatorët në Xhorxhia u përsëritën sepse asnjë nga kandidatët në zgjedhjet e përgjithshme të nëntorit nuk arriti 50% e nevojshëm për fitore sipas rregullave të shtetit. Rreth katër milionë qytetarë votouan në balotazh.

Demokratët do të kontrollojnë Senatin, Dhomën e Përfaqësuesve dhe Shtëpinë e Bardhë për të parën herë që nga viti 2009./Opinion.al

Advertisement

Read Previous

Presidenti Biden reagon ashpër pas situatës së krijuar. Shihni reagimin e tij

Read Next

Trump: Është koha për të shkuar në shtëpi