• 27-10-2021

Prej sot, restorantet do të mbyllen në ora 18:00

Prej ditës së sotme fillon zbatimi në praktik i masave të reja shtrënguese të cilat me propozim të Komisionit për Sëmundje Infektive (KSI) i miratoi Qeveria.

Me masat të cilat do të jenë në fuqi deri më 20 janar, orari i punës i objekteve hotelierike dhe gastronomike shkurtohet deri në ora 18:00, ndalohet edhe organizimi i ahengjeve të ndryshme në prag të festave të fund-vitit dhe grumbullimi i më shumë personave.

Këto masa sipas kompetentëve kanë për qëllim që të shmangin rritjen e numrit të të infektuarve nga Covid-19, në prag të festave të fund-vitit.

Masat në fjalë ndalojnë edhe organizime për pritjen e Vitit të Ri në hapësira të hapura dhe të mbyllura nga personat fizik dhe juridik./Telegrafi/

Read Previous

Dimitrov: Nuk duhet që ky dështim i vlerave evropiane të paraqitet si dështim i joni

Read Next

Fitoi Kupën e Botës në 2006 me Italinë, sot i konfirmohet dënimi me 2 vite burg

%d bloggers like this: