Breaking News :

nothing found
05-10-2022

Përdhu*nohet një 17 vjeçare në shtepinë e saj

Advertisement

Një vajzë 17-vjeçare nga Suhareka ka raportuar në polici se përderisa ishte e vetme në shtëpinë e saj, një burrë ka hyrë në shtëpi dhe e ka për*dhunuar seksu*alisht.

Ajo është paraqitur në Stacionin e Policisë në Suharekë së bashku me prindin e saj. dje me datë 02 shkurt në orën 6 të mëngjesit.

I dyshuari është arre*stuar nga policia, ndërsa vik*tima është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për ekzaminim mjekësor.

Kështu bëri të ditur për Klan Kosova Shaban Osmanollaj, zëdhënës i policisë për rajonin e Prizrenit.

“Me datë 02.02.2021 rreth orës 06:00 në S.P. Suharekë eshte paraqitur vik*tima me prindin e saj dhe deklarojnë se perderisa e mit*ura ishte e vetme në shtëpi dyshohet se është dhun*uar seksu*alisht nga një person i dyshuar. Për rastin është informuar prokurori i kri*meve të rënda si dhe është njoftuar njësia e hetimeve e rajonale dhe janë duke proceduar me rastin. Me urdhër të prokurorit i dyshimti është ndalur në mbajtje për 48 orë, ndërsa vik*tima është derguar në IML për ekzaminim mjekësor”.

Advertisement

Read Previous

Mickoski ka një thirrje për partitë politike, ja cila është

Read Next

Raufi: “Monstra” është rast i montuar