Breaking News :

nothing found
19-08-2022

PDK-së në Gjakovë ju bashkuan 70 anëtarë të rinj

Advertisement

Partisë Demokratike të Kosovës i janë bashkuar 70 anëtarë të rinj në Gjakovë. Këtë e ka bërë të ditur, Hajdar Beqa nga kjo parti.

Beqa ka thënë se këto anëtarësime janë vlerë e shtuar e partitë

Postimi i plotë i tij:

Sot nën organizimin e Rinisë Demokratike Dega në Gjakovë pritem rreth 70 antarë të rinjë, të cilëve ju uruam mirëseardhje bashkë me Nënkryetarin e PDK-së z. Xhavit Haliti dhe Kryetarin e Rinisë në qendër z. Donjet Bislimi.

PDK, është e përkushtuar për Rininë dhe Programi i jonë është i orjentuar kryesisht në avansimin e Rinisë.

Këto anëtarësime të këtyre të rinjve janë vlerë e shtuar për PDK-në dhe janë pikënisje e fitores se PDK-së në Gjakovë dhe Kosovë.

Advertisement

Read Previous

Rama akuzon Metën: Po bllokon projektet infrastrukturore

Read Next

IKSHPK: 19-vjeçarja që priste të transplantonte veshkën, vdiq virusi korona