Breaking News :

nothing found
12-08-2022

IKSHPK: 19-vjeçarja që priste të transplantonte veshkën, vdiq virusi korona

Advertisement

19 vjeçarja Nazlije Sherifi nga Mitrovica e cila vuante nga një sëmundje e rëndë dhe për të cilën u mblodhën mjete të shumta për shërimin e saj konfirmohet se ka vdekur nga Covid-19, shkruan Reportreri.net.


Edhe Instituti i Shëndetit Publik e ka konfirmuar vdekjen e një 19 vjeçareje.

Nazlie Sherifi është varrosur sot në Mitrovicë. Asaj i duhej transplanti i veshkës, të cilën vendosi të ja dhuroj i riu nga Deçani, Valmir Aliçkaj.

Por dita ditës gjendja e saj shëndetësore veçse u keqësua. Kësisoj e njëjta nuk arriti t’u bëjë ballë problemeve shëndetësore.

Advertisement

Read Previous

PDK-së në Gjakovë ju bashkuan 70 anëtarë të rinj

Read Next

Zaev: Shtetasit që jetojnë më shumë se 1 vit jashtë vendit, do të evidentohen si jo-rezident