PDK gjobitet me 2 mijë euro nga Komuna e Prishtinës

Advertisement

Partia Demokratike e Kosovës është gjobitur me 2 mijë euro për shkak të tubimeve zgjedhore në kundërshtim me masat për mbrojtje nga COVID-19.Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Inspekcionit në Komunë, Adonis Tahiri.

 

Ai përmes një postimi në rrjetin Facebook ka thënë se zbatimi i masave dhe ruajtja e shëndetit është obligim për të gjithë.

 

Komuna e Prishtinës para disa ditëve ka gjobitur edhe Nismën dhe AAK-në për shkelje të këtyre masave.

 

Burimi: https://kallxo.com/lajm/pdk-gjobitet-me-2-mije-euro-nga-komuna-e-prishtines/

Advertisement
Advertisement

You May Also Like