Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Osmani në Tiranë, takohet me Xhaçkën

Advertisement

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani po qëndron në vizitë zyrtare në Tiranë, ku po realizon takime me krerët shqiptar, njofton nmk-post. Nëpërmjet rrjetit social Osmani ka njoftuar se ka realizuar takim me homologen e saj, Olta Xhaçka.

“Me kolegen time Olta Xhaçka, në vizitë të parë oficiale në Tiranë. Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria vazhdojnë me mbështetje të ndërsjellë në arritjen e qëllimeve me interes të përbashkët. “Iniciativa 8”, “Forumi Prespa për Dialog”, “Fondi për Ballkanin Perëndimor”, janë pjesë e projekteve që në mënyrë plotësuese do t’i përforcojnë marrëdhëniet tona dhe do të jenë kontributi ynë i përbashkët për stabilitetin dhe perspektivën evropiane të gjithë rajonit”, ka shkruar Bujar Osmani në Facebook./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Iku pa paguar hotelin, arre*stohet

Read Next

Hoti: Albin Kurtit nuk do t’i vie shansi për ta marrë pushtetin