• 28-11-2021

Një mjek nga Ohri ka humbur betejën me Covid-19, Ja kush është

Mjeku i njohur nga Ohri, Dragan Spaseski-Ohridski e ka humbur betejën me Kovid-19. Ai mbrëmë ndërroi jetë në Shkup në moshën 60-vjeçare, njofton Portalb.

Ai punonte në “Shën Erazmo” në Ohër, ndërsa me profesion ishte specialist i kirurgjisë ortopedike.

Ai ishte edhe artist dhe shkrimtar i njohur. Është autor i veprave të shumta artistike, poetike dhe prozës. Vitin e kaluar shënoi edhe tre dekada nga ekspozita e tij e parë në vitin 1989.

Read Previous

Ekskluzive – Nefi Useini tërhiqet nga Këshilli Komunal në Ohër. Do të tërhiqem edhe nga politika. Ja arsyet

Read Next

Evropa lehtëson masat anti-COVID, në SHBA përkeqësohet situata

%d bloggers like this: