Breaking News :

nothing found
01-12-2022

Ngjarje e tme*rrshme në Gjermani. Vr*et kunatën…

Advertisement

Të shtunën në mbrëmje një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani. Një 48-vjeçar nga Kosova i ka marrë jetën kunatës e tij 33-vjeçare dhe ka pla*gosur rëndë vëllaun e tij 38-vjeç. Gruaja 33-vjeçare, raportohet se kishte ndë*rruar jetë rrugës për në spital.
Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Lohne të Bielefeldit.

Mediat gjermane raportojnë se i dyshuari kishte shkuar tek ish-banesa e familjes së tij, ku kishte takuar edhe vëllaun me të gruan e tij që kishin shkuar mysafir tek ish-bashkëshortja e dorasit. 48-vjeçari kishte tentuar të hyj brenda banesës, por nuk ishte lënë nga i vëllai.
Më pas ai u kthye dhe mori armën me të cilin edhe bëri aktin tra*gjik.
Dëshmitarë të ngjarjes së rëndë ishin disa fëmijë të moshës nga 13 deri në 18 vjeç.
Një fqinj i familjes që jetonte një kat më poshtë, kishte dalë për të parë se ç’po ndodhte.

Ai pa fëmijët që ishin të tronditur dhe që bërtisnin. Me këtë rast i mori nën mbrojtje fëmijët, duke i thirrur edhe policinë, ambulancën dhe ekipet e tjerë të shpëtimit.
Njëri nga fëmijët e tij i mori ar*mën nga duart dhe e hodh jashtë ndërtesës.
Aktualisht fëmijët po marrin trajtime psi*kologjike si pasojë e tro*nditjes nga ngjarja.

48-vjeçari nga Kosova u arr*estua nga pol*icia.
Po ashtu në momentin e prangosjes edhe i dyshuari ishte pla*gosur rëndë.
Akoma mbeten të paqarta rrethanat se si ai ishte pla*gosur.
Raportohet se i dyshuari për veprën vjen nga Komuna e Ferizajt.
Rasti është akoma duke u hetuar nga Komisioni i Kr*imeve të qytetit të Bielefeldit.

Advertisement

Read Previous

Autobusi përplas çiklistin në Shkup

Read Next

Shtipi dhe Pllasnica zgjodhën kryetarët e tyre që në rrethin e parë