Breaking News :

nothing found
12-08-2022

Nexhmedin Spahiu: Unë si i shkolluar në Tiranë, kosovarët i shoh budalla, të trashë e naivë

Advertisement

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu ka thënë se si individ që ka studiuar në Tiranë dhe është integruar në shoqërinë e tyre, kosovarët i sheh budallenj e të trashë.

Ai ishte i ftuar në një debat i cili kishte temë kryesore bashkimin kombëtarë, Spahiu kishte treguar se si i sheh kosovarët pasi ai është integruar në Tiranë.

“Kur futem unë si njeri i integruar në shoqëri, dukem si budallë. Kur ju shoh unë që jam rrit e integru. Unë kur futem në integritetin e shqiptarëve, mu kosovarët më duken budallë, të trashë, naiv. Si njeri i integruar në shoqëri. Unë që jam rrit e lind në Kosovë, por jam integruar atje”, ka thënë ai në Debat Plus.

Advertisement

Read Previous

AKR kërkon rinumërim të votave

Read Next

Pamjet/ Momenti epik! Merkeli harron maskën, kthehet me vrap për ta marrë