Në Vushtrri humbi jetën një 59-vjeçar nga një aks*ident

Një 59-vjeçar ka humbur j e t ë n mbrëmë si pasojë e një aks*identi trafiku që ka ndodhur mbrëmë në “Lumni Surdulli” në Vushtrri.
Aks*identi ka ndodhur në mes një veture me targa vendore me drejtues të dy*shuarin mashkull kosovar i cili është arre*stuar dhe biçiklistit, vik*timës mashkull kosovar.

“Deri te aks*identi dy*shohet se ka ardhur për shkak të mos përshtatjes së shpejtësisë. Si pasoj e aks*identit vik*tima ka ndërruar j e t ë në vendin e ngjarjes. Ne vendin e ngjarjes kanë dal njësitë relevante pol*icore, ekipi i ndihmës së shpejtë dhe pro*kurori i shtetit”, thuhet në raportin e po*licisë.

Me vendim të pro*kurorit, trupi i pajetë i vik*timës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dy*shuar është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Burimi: https://www.botasot.info/kronike-e-zeze/1606117/policia-jep-detaje-nga-aksidenti-ne-vushtrri-ku-humbi-jeten-nje-59-vjecar/

Read Previous

Vaksinohen presidentja Osmani dhe kreu i Kuvendit, Konjufca

Read Next

Rrëfimi i mjekut danez që ndihmoi Eriksenin: Luftoi me të gjitha forcat për jetën

%d bloggers like this: