Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Ndërron jetë ish ministri i ekonomisë nga radhët e LSDM-së (Foto)

Advertisement

Ish-deputeti i LSDM-së Ilija Filipovski, njëherit edhe ish Ministri i Ekonomisë në qeverinë e ish-kryeministrit Branko Crvenkovski, ka ndërruar sonte jetë.

Ai lindi në 1941 në Rostush, dhe ishte drejtori i import-eksportit “Ohis”, njofton portali “Faktor”.

Filipovski ishte nënkryetar i Këshillit Ekzekutiv të RMV-së dhe biznesmen./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Gjendet i v d e k u r mjeku që mjekoi opozitarin Rus Navalni

Read Next

Kurti: Nuk dal në debat me multimilionerët, do t’i fitojmë mbi 61 deputetë