Breaking News :

nothing found
14-08-2022

Gjendet i v d e k u r mjeku që mjekoi opozitarin Rus Navalni

Advertisement

Mjeku rus që po trajtonte Alexei Navalni gjatë kohës që ishte i sëmur, është gjetur i vdekur pas një sulmi të papritur në zemër. Sipas gazetës britanike “Sun”, Dr. Sergei Maksimishin ishte përgjegjës për kujdesin intensiv në spitalin e Omsk, ku udhëheqësi i opozitës ishte i shtrirë, ku u sëmur në aeroportin e Moskës, pasi piu kafe përcjellë nmk-post.

Spitali i Omsk-it dhe autoritetet ruse kishin mohuar fuqishëm që Navalni nuk ka shenja të helmimit por pas pak kohe u zbulua se ishte helmuar, pasi u dërgua në Gjermani për mjekim. Maksimishin vdiq në njësinë e kujdesit intensiv ku Navalny po trajtohej, por autoritetet sot mohuan që ai të kishte pasur covid-19.

“Raportet e para thonë se presioni i tij i gjakut u rrit papritmas dhe se ai vdiq nga një sulm në zemër”, shkruan britanikja “Sun”. Kolegia e tij Marija Morozova, e cila e pa atë këtë javë, tha se ajo ishte “shumë e papritur”./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Sh*err në një familje shqiptare, vjehrri rr*eh dy nuset

Read Next

Ndërron jetë ish ministri i ekonomisë nga radhët e LSDM-së (Foto)