Breaking News :

nothing found
28-06-2022

“Mos vd*eksh”, gratë e Maradonës në lu*ftë për pasurinë e tij

Advertisement

Hetimi për vd ekjen e Diego Armando Maradonas po vazhdon ende. Aktualisht fa jtorë po llogariten dy mjekët e tij, Leopoldo Luque dhe Agustina Cosachov.

Por, lu ftë më e madhe është duke u bërë për përfitimin e pasurisë së tij. Ish-gratë e Maradonës dhe vajzat e tij kanë nisur procese gjyqësore për të marrë pasurinë e ish-legjendës.

Proceseve u janë futur edhe motrat e Maradonës, të cilat thonë se ligjërisht pasuria u takon atyre.

Ana, Dalma, Gianina, Claudia, Rocia, Dieza janë vetëm disa nga emrat që kanë nisur procese gjyqësore për të përfituar “lekët” e trashëguara nga Maradona./Indeksonline/

Advertisement

Read Previous

Hasani: Planifikojmë që vaksina kundër Covid-19 të jetë falas (VIDEO)

Read Next

“I lënë në harresë”, ja kushtet e mjerueshme të ish ushtarit të UÇK-së

%d bloggers like this: