Breaking News :

nothing found
29-09-2022

Messi i lënduar. A do të luaj kundër Sociedadit?

Advertisement

Sonte, në ora 21:00, klubi i futbollit “Barcelona” në Cordoba do të luajë gjysmëfinalen e Super Kupës kundër “Real Sociedad”. Messi nuk do të luajë për shkak të një dëmtimi në kofshë, raportoi MSN, përcjel NMK-Post. SIpas këtij burimi lëndimi ndodhi në ndeshjen e fundit kundër ekipit të Granadës.

Messi ndjeu pak dhimbje, por edhe pas disa ditësh dhimbja nuk u zvogëlua, dhe Kuman nuk donte të rrezikonte që ajo të bëhej një dëmtim më i rëndë. “Barcelona” e filloi sezonin shumë keq, por në ndeshjet e fundit situata është përmirësuar, kryesisht falë Messit. “Barcelona” ka fituar gjashtë herë në tetë ndeshjet e fundit, dhe ka pasur një barazim në dy. Messi ka shënuar katër gola në dy ndeshjet e fundit.

Advertisement

Read Previous

Bie dollari hyp nafta

Read Next

Greqia do të aplikoj shoping me termine