• 20-10-2021

Maqedonia paguan për 838 mij vaksina anti-covid

Rreth 838 mijë vaksina kundër COVID-19, ka paguar sot Maqedonia e Veriut, transmeton Insajderi.

Kështu ka bërë të ditur kryeministri i këtij vendi, Zoran Zaev, i cili thotë për “Telma”, se vaksina pritet të arrijë në fillim të vitit 2021, rreth muajit mars.

Siç është njoftuar nga Ministri Venko Filipçe, punëtorët shëndetësorë, ushtria dhe policia do të jenë të parët që do të vaksinohen.

Filipçe njoftoi javën e kaluar se sistemi shëndetësor po përgatitet për vaksinimin e popullatës

Read Previous

Ministri Hoxha pajis me çizme policinë pyjore

Read Next

Këto janë kompanitë më të fuqishme shqiptare në Maqedoni

%d bloggers like this: