Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Luan Krasniqi me apel: Votojeni VETËVENDOSJEN!

Advertisement

Boksieri i njohur shqiptar Luan Krasniqi në prag të zgjedhjeve në Kosovë, ka bërë apel që të votohet Lëvizja Vetëvendosje.
“Ndodhemi pakë ditë para zgjedhjeve në Kosovë. Deri më tash, pothuaj të gjitha partitë qeverisën me shtetin. Më së shkurti Lëvizja Vetëvendosje. Tentimi i saj 51 ditësh për rikthimin e shtetit u ndalë, atëherë kur kërkoi nga ministritë dorëzimin në prokurori të dëshmive për rastet korruptive.
Prandaj, zgjedhjet janë më shumë se një votim. Votuesit duhet të zgjedhin të ardhmen e jo të votojnë të tashmen. Mbi të gjitha, ndryshimin!
Vota e 14 shkurtit është votë mbijetuse per shtetin e Kosovës”, ka shkruar Krasniqi.

Advertisement

Read Previous

PZAP gjobit AAK-në, Nismën dhe PDK-në

Read Next

1 105 raste të reja dhe 14 humbje jete nga Covid