Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Kurti flet pas takimit me Osmanin: Zgjedhjet të mbahen sa më parë!

Advertisement

Lideri i VV-së, Albin Kurti ka folur pas takimit me u.d, presidentes së Kosovës, Vjosa Osmanit, takim ky i mbajtur për caktimin e datës së zgjedhjeve, raporton GazetaBlic.

 

 

Duke shtuar se një proces të tillë të mbahet sa më parë, Kurti ka shtuar se së pari duhet të pritet aktgjykimi i plotë nga Kushtetuesja.

 

 

“Na duhet të marrim së pari vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Zgjedhjet të mbahen sa më parë dhe ne jemi që në këtë drejtim të ketë një proces të tillë sa më parë, të kemi një qeveri të mirë dhe kompetente. Duhet të presim aktgjykimin e plotë. S’kemi kohë për të humbur dhe të caktohet një datë sa më parë për zgjedhje. Do të jemi shumica e ardhshme në Kuvend”, ka thënë ai./GazetaBlic

Advertisement

Read Previous

Mustafa nuk shkon në takim tek Presidentja Osmani, i shkon vetëm Kurti

Read Next

Arbana Xharra i del në mbrojtje Valon Sylës