Breaking News :

nothing found
01-04-2023

Mustafa nuk shkon në takim tek Presidentja Osmani, i shkon vetëm Kurti

Advertisement

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, nuk ka shkuar vetë në takimin e thirrur nga Presidentja në detyrë Vjosa Osmani për të diskutuar caktimin e datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ai tha për Koha.net se nuk do të shkojë personalisht tek Osmani, por do të dërgojë një përfaqësues që Koha.net mësuar se është Arben Gashi.

 

 

Mustafa nuk ka dashur të komentojë se pse nuk do të shkojë në takim  tek Presidentja e zgjedhur dhe as vendimin e Gjykatës Kushtetuese, që rrëzoi qeverinë e Abdullah Hotit.

 

Ndryshe, vetëm Kurti ka pranuar ftesën për takim me Osmanin./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Përplaset për vde*kje një këmbësor

Read Next

Kurti flet pas takimit me Osmanin: Zgjedhjet të mbahen sa më parë!