Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Kur merr fund pandemia? OBSH-ja jep më në fund datën

Advertisement

Pyetja qe ne te gjithe bejme eshte se kur do te rikthehemi ne normalitet dhe pergjigja per kete eshte e pritshme vetem nga ekspertet.

Autoritet shendetesore, shkencetaret dhe qeverite po mundohen te japin nje pergjigje.

Gjithashtu Organizata Boterore e Shendetesise ka bere llogaritjet e veta dhe sipas Soumya Sëaminathan, jeta normale nuk do të kthehet para vitit 2022.

“Vetëm në vitin 2022 do të ketë mjaftueshëm persona të vaksinuar e për të zhvilluar imunitet”, tha doktoresha e OBSH-së për CNN.

Keshtu qe sipas saj, vak sina do të jetë e disponueshme shumë më përpara, por efekti i saj nuk do të jetë i menjëhershëm, pasi do të duhet kohë që të prodhohet për nje vaksinim masiv./GazetaPopulli

Advertisement

Read Previous

Tetovë: 12 punonjës shëndetësor janë në izolim, Nuredini: Kemi mbi 70 shtretër të lirë

Read Next

Me 9,4 milion euro borxh, Komuna e Tetovës është komuna me borxhin më të madh në Maqedoni