Breaking News :

nothing found
30-09-2022

Kreu i mafies turke arrestohet në Shkup, ishte takuar me biznesmenë dhe politikanë

Advertisement

Krimineli nga Turqia, Sedat Peker, i cili nga disa media lokale përshkruhet si një udhëheqës i mafies turke, është arrestuar në Shkup, raporton TV Telma.

Nga televizioni Telma thonë se ky lajm është konfirmuar nga Ministria e Punëve të Brendshme, të cilët thonë se Sedat Peker ka qëndruar në Maqedoni për tre muaj, dhe gjatë gjithë kësaj kohe është monitoruar nga shërbimet.

Sipas Telmas, ai kishte qëndruar në një hotel të vogël në Petrovec, por të njëjtat burime thonë se ai kishte pasur takime me kriminelë, poashtu edhe me politikanë. Tani për tani policia nuk dëshiron të zbulojë asgjë dhe nëse klikoni në faqen e internetit të Ministrisë së punëve të Brendshme, dje kishte vetëm një njoftim të shkurtër për ngjarjen në fjalë.

Advertisement

Read Previous

Merret vendimi, ja sa lojë mungon Messi

Read Next

E pazakontë – Njëvjeçari pin k o k a i n ë n e babait – shtrohet urgjent në spital