Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Kompania shqiptare “Ecolog” fiton tenderin për vaksinim kundër Covid19

Advertisement

Edhe një sukses i rradhës i shtohet kompanise shqiptare “Ecolog International”. Deri sa para disa muajsh ajo fitoi tenderin për testimin e Covid19 në shumë vende evropiane ajo sot ka njoftuar se ka fituar besimin e autoriteteve gjermane për të filluar me punë edhe me vaksinimin e popullatës kundër Covid 19.

Si për fillim ata operojnë në qytetet Nuremberg, Augsburg, Offenbah dhe Rheingau Taunuskreis.
Përndryshe kompania “Ecolog International” e familjes Destani nga Tetova për testimin e banorëve për Covid19 ka punësuar shumë shqiptarë në Gjermani.

Advertisement

Read Previous

Hoxhaj me pako për diasporën: Rikthimi i Ministrisë së Diasporës dhe 3 vende në listën për deputet

Read Next

10 viktima dhe 499 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri