Kasami nuk koalicionon me BDI-në në këto tri komuna

Lëvizja BESA nuk planifikon të bashkëpunojnë me partinë e koalicionit qeveritar, BDI-në në tri komuna.
Siç bëri të ditur lideri i BESËS, Bilall Kasami në Click Plus, kjo parti BDI-në e ka oponentë në komunat si Tetova, Gostivari dhe Çairi.

“Ne nuk mund të themi se do të kemi një bashkëpunim me BDI-në për Tetovën, për Gostivarin, për Çairin ku ne pretendojmë të dalim të garojmë”, tha Kasami.

Burimi: https://www.aktuale.mk/kasami-perjashton-mundesine-e-koalicionimit-me-bdi-ne-per-tri-komuna-2/

Read Previous

Zaev: Milionin e parë e fitova me shitjen e specave

Read Next

EURO2020 / Maqedonia luan ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian ndaj Austrisë

%d bloggers like this: