EURO2020 / Maqedonia luan ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian ndaj Austrisë

Sot me fillim në ora 18:00 në stadiumin “Arena Nationala”në Bukuresht të Rumanisë, përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut do të luaj ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian kundër Austrisë.

Në përkrahje të përfaqësueses për në Bukuresht të Rumanisë kanë udhëtuar një grup tifozësh, gazetarë si dhe kryetari i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muhamed Sejdini.

Kujtojmë që Maqedonia e Veriut për të kaluar grupin i duhet vetëm një fitore dhe një barazim.

Burimi: https://tv21.tv/euro2020-maqedonia-gati-per-te-shkruar-histori-futbollistet-sot-zbresin-ne-fushe-per-tu-perballur-me-austrine/

Read Previous

Kasami nuk koalicionon me BDI-në në këto tri komuna

Read Next

Vaksinohen presidentja Osmani dhe kreu i Kuvendit, Konjufca

%d bloggers like this: