Breaking News :

nothing found
28-03-2023

Kasami flet për negociatat e Maqedonisë së Veriut dhe BE-së

Advertisement

Kryetari i Lëvizjes Besa Bilall Kasami, sonte është i ftuar në emisionin “Debat në Kohë” që emitohet në Televizionin Koha, ku u pyet nga gazetari për fillimin e negociatava me Be-në dhe bllokimin e Bullgarisë, përcjellë nmk-post.

Kasami tha se Maqedonia e Veriut ka bërë maksimumin për të ra dakord me Bulgarinë dhe ta zgjidh problemin që ne ta vazhdojmë rrugën europjane por një zgjidhje momentale nuk besoj se do të ndodh së shpejti por ne nuk do të ndalemi dhe do të gjejme zgjidhje me Bullgarinë.

“Maqedonia e Veriut do të fillojë negociatat me BE-në dhe pasi që të antarësohemi në BE jeta e qytetarëve të vendit do të përmirësohet dhe do të krahasohet me jetën e qytetarëve me vendet europiane”, deklaroi Kasami./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Presidenti i zgjedhur Joe Biden vaksinohet para kamerave (VIDEO)

Read Next

Xhaferi: Nuk ka nevojë për të bërë fushatë kundër vaksinës