• 18-10-2021

Kadri Veseli të martën del para Gjykatës Speciale

Ish- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, të martën pasdite do të paraqitet për herë të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.

Veseli është vetëdorëzuar më 5 nëntor dhe është transferuar në qendrën e paraburgimit në të njëjtën ditë.

Aktakuza ndaj tij, siç ka njoftuar Zyra e Prokurorit të Specializuar, është konfirmuar më 26 tetor të këtij viti.

Read Previous

Kokalari gozhdon Abazin: Sa vjet e keni pasur zyrën personale në Beograd ?

Read Next

Sheiku i Emirateve Arabe dërgon 10 tonë ndihma për Maqedoninë e Veriut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: