Breaking News :

nothing found
09-08-2022

Hoti: Kemi siguruar 40 milionë euro për vaksina

Advertisement

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare FB, ka pasqyruar disa të dhëna, shifra këto dhe fakte sipas tij, të cilat kanë të bëjnë me vaksinat anti-Covid, transmeton Indeksonline.

Ai thotë se kanë siguruar 40 milionë euro për vaksinat të cilat do të vijnë në shkurt, derisa thotë se numri i porositur i tyre është 1.85 milionë doza.

Ky është postimi i plotë i tij:

Shifra dhe fakte:
■ Kemi porositur sasinë më të madhe të vaksinave prej 1.85 mil doza, jo vaksina ruse, por të sigurta (grafiku nga “Evropa e Lirë”).
■ Kemi siguruar 40 mil euro për vaksina që vijnë në shkurt.
■ Kemi përgatitur Strategjinë e Imunizimit, me prioritetet për vaksinim, duke nisur nga stafi shëndetësorë, të sëmurët kronik, dhe mandej nga moshat më të vjetra.
Vetëm me punë, pa zhurmë, vazhdojmë qeverisjen.

Advertisement

Read Previous

Borë në shkretëtirë, temperaturat në Arabinë Saudite zbresin deri në -2 gradë Celsius

Read Next

Motra e Britney Spears akuzoi miliarderin Musk për vdekjen e maceve të saj – lexojeni arsyen e çuditshme