Breaking News :

nothing found
04-12-2022

“Grafa etnike”, Kasami: Do të shmangë keqpërdorimet gjatë punësimëve

Advertisement

Bilall Kasami, Kryetar i Lëvizjes Besa i ftuar në “click-plus” përballë analistëve, ka folur rreth 100 ditshit të parë të qeverisë së Zoran Zaevit, sukseset dhe dështimet e saj, njofton nmk-post. I pyetur në lidhje me kërkesat e Lëvizjes Besa për grafën etnike, Kasami ka deklaruar se shumë shpejt kjo do të jetë në procedurë parlamentare dhe do të votohet.

 

“Me futjen e grafës etnike në letërnjoftime, që do të ndodhë shumë shpejt, dhe kjo do të shmangë keqpërdorimet gjatë punësimeve”, ka deklaruar Bilall Kasami./Northmacedonia-post/

Advertisement

Read Previous

Dështon takimi i Komisionit për çështje historike Maqedoni – Bullgari

Read Next

Sela flet për ndryshimin e rregullorës së Kuvendit