• 01-12-2021

Fjalimi i Berishës që ekzaltojë masën në 100 vjetorin e pavarsisë në Shkup (Video)

Sot shqiptarët ane mbanë botës kanë festuar 28 nëntorin, ditën e flamurit kombëtar shqiptar. Kjo festë konsiderohet si një ndër festat më të rëndësishme shqiptare, njofton nmk-post.

Por, si u festua kjo festë e rëndësishme vite më parë në Shkup? Në 100 vjetorin e pavarsisë Shqipërisë, krerët e shteteve shqiptarë u mblodhën në Shkup në mënyrë festive në sallën “Boris Trajkovski” festuan 100 vjetorin e pavarsisë së shqipërisë.

Ish kryeministri i shqipërisë Sali Berisha në atë kohë, nëpërmjet një fjalimi të fuqishëm ekzaltojë masë, duke brohuritur “Shqipëri etnike”. Ish kryeministri Berisha, përmendi gjithë herojtë shqiptarë që kontribuan në shpalljen e pavarsisë që nga Ismail Qemalit dhe të tjerët./Northmacedonia-post/

Ja fjalimi i Sali Berishës në Shkup:

Read Previous

Neymar Jr thyen edhe një rekord tek PSG

Read Next

Zaev: Nuk kam caktuar takim me Borisovin

%d bloggers like this: