Breaking News :

nothing found
09-08-2022

Në Gostivar gjendja është kritike, ja sa persona rezultuan pozitiv vetëm sot

Advertisement

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 3 084 teste për COViD-19 dhe prej tyre 1 093 kanë rezultaur pozitivë me koronavirus. Gjithashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 28 pacientë, ndërsa janë shëruar 819 persona, njofton nmk-post.

Në Gostivar gjendja vazhdon të jetë alaramante, ku vetëm sot janë regjistruar 94 raste pozitive me Covid 19, duke e bërë kështu qytetin në vendet më të rrezikshme pas Prilepit, Kumanovës, Shkupit dhe Manastirit. Brenda 24 orëve në Gostivar u shëruan 52 persona dhe u regjistruan dy raste të vdekjeve./Northmacedonia-post/

Advertisement

Read Previous

Tetovë, numri i të shëruave e tejkalon atë të infektuarve

Read Next

Ratkoceri komenton intervistën e Kryeministrit Zaev për Bullgarinë