Breaking News :

nothing found
01-02-2023

Filipçe: Ulet numri i te infektuarve me Kovid, masat po japin rezultatet e duhura

Advertisement

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi sot se numri i personave të infektuar me Kovid-19 po shënon ulje, kjo sipas tij vjen si rezultat i masave anti-Kovid. Vaksinimi po rrjedh mirë, deri më tani janë vaksinuar afro 30 mijë qytetarë.
“Këtu në sallën Boris Trajkovski” sot përfundon vaksinimi i grupeve kritike dhe prej nesër vazhdon vaksinimi i personave të tjerë”, tha Filipçe./Alsat-M/

Advertisement

Read Previous

Basha: Shqipëria, e para në rajon me një nivel ryshfeti 34 për qind

Read Next

Passaportat Covid nga Qershori?