Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Filipçe: Arritën mbi 13.000 teste të shpejta si ndihmë nga Norvegjia

Advertisement

Sot Ministria e Shëndetësisë ka pranuar dhurimin e 13500 testeve të shpejta si donacion nga Norvegjia, ku 10000 prej tyre do të jenë për Ministrinë e Shëndetësisë, përcjell nmk-post.com

Kjo ndihmë erdhi nga Protokolli i nënshkruar i dhurimit midis ministres Radmilla Shekerinska dhe asaj Norvegjeze.

Që nga shpallja e krizës, Ministria e Mbrojtjes është bashkuar për të ndihmuar në përballimin e krizës së covid.

Nga e hëna, Qendra Mjekësore Ushtarake me një ekip prej 12 mjekësh dhe 20 infermierë do të angazhohen për të punuar në departamentet e covid në Shkup./nmk-post.com

 

Advertisement

Read Previous

Biden: Lufta është me virusin, jo me njëri-tjetrin

Read Next

Ahmeti tregon se çfarë po ndodh brenda BDI-së