• 06-12-2021

“Exit Polli”: VV fiton zgjedhjet pa balotazh në Podujevë

Sipas një projeksioni të bërë nga Armend Muja dhe Ri-investit për zgjedhjet në Podujevë, rezultatet janë mjaft interesante.

Shpejtim Bulliqi nga Vetëvendosje dhe Nexhmi Rudari nga LDK-ja shiheshin si dy favoritët kryesorë për t’i fituar zgjedhjet në këtë komunë – ndërsa Naim Fetahu i PDK-së nuk besohej të kishte gjasë të madhe.

Muja tha se projeksioni i tij në fakt nuk ishte sondazh por studim derisa shpjegoi metodologjinë e matjes që ka bërë, përcjell Periskopi.
“Në nivel lokal ka marzhë të gabimit më të lartë se sa në nivel qendror,” – tha ai, ndërsa deklaroi se marzha e gabimit ishte më e lartë.

Ky studim duket se është bërë nga 1 mijë e 100 respodentë gjithsej.

Read Previous

MSH: Në Shkup ka shtretër të lirë për pacientë me Kovid -19

Read Next

Dalin shifrat me ‘Covid 19’, 820 raste të reja si dhe 32 viktima në Maqedoni

%d bloggers like this: