Breaking News :

nothing found
28-06-2022

Dalin shifrat me ‘Covid 19’, 820 raste të reja si dhe 32 viktima në Maqedoni

Advertisement

Siç mëson nmk-post ekskluzivisht, në Maqedoninë e Veriut brenda 24 orëve janë kryer 2019 testime ku pozitiv kanë rezultuar 820 persona, ndërsa kanë vdekur 32 persona.

Brenda 24 orëve instituti i shëndetit publik ka regjistruar 895 të shëruar, ku pas shumë muajve numri i të shëruarve e tejkalon atë të infektuarve./Northmacedonia-post/

Advertisement

Read Previous

“Exit Polli”: VV fiton zgjedhjet pa balotazh në Podujevë

Read Next

VMRO nesër proteston në 11 qytete

%d bloggers like this: