• 22-06-2021

‘Era luftë e tretë botërore’, Aljazeera: Libani sulmon Izraelin!

Forcat libaneze të sigurisë thonë se të paktën tre raketa janë shkrepur nga Libani i Jugut drejt Izraelit.
Ushtria izraelite tha se raketat ranë në detin Mesdhe, duke mos shkaktuar dëme ose viktima. Ai shtoi se raketat u lëshuan nga zona Qlayleh në veri të Naqoura, afër kufirit me Izraelin.
Ishte e paqartë se kush ishte përgjegjës për sulmin ose ku raketat, sipas zyrtarëve, të cilët folën në kushte anonimiteti në përputhje me rregulloret.

Media izraelite raportoi se raketat u qëlluan me sa duket nga një prej fraksioneve palestineze në Liban dhe se nuk është fillimi i përfshirjes së Hezbollahut në konflikt.
Asnjë sirenë e sulmit ajror nuk u aktivizua në Izraelin verior, gjë që ushtria tha se ishte në përputhje me “protokollin”./Aljazeera.com/

Read Previous

Gruevski uron festën: Në kohën e VMRO-së Fitër Bajrami u bë festë zyrtare

Read Next

Rritet numri i të shëruarve, ndërsa zvogëlohet i të hospitalizuarve në vend

%d bloggers like this: