• 20-10-2021

Ekskluzive/ Intervistë me zv.ministrin Ilir Hasani: Më mirë mjek apo politikan?

A është më mirë të jesh mjek apo politikan, në cilën mënyrë mund të kontribuosh më shumë në të mirë të njerëzve? Kjo është dilema të cilën do ta zbërthejmë me zëvendësministrin e shëndetësisë dr. Ilir Hasani në një intervistë ekskluzive për NMK-Post.

 

 

Ai gjithashtu flet për gabimet që u bënë në luftën ndaj virusit Covid-19, si dhe për  numrin e lartë të punonjësve shëndetësor të infektuar me Covid-19. Dr. Hasani tregon nëse Ministria e Shëndetësisë ka strategji për vaksinimin kundër Covid-19 dhe a do të vaksinohet ai?

Të gjitha këta ndiqni në intervistën në vijim:

Read Previous

Haraçinë, Spasovski: Hetimi është zgjeruar

Read Next

Zaev: Korrupsioni vjedh qytetarët dhe shkatërron shtetin

%d bloggers like this: