Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Haraçinë, Spasovski: Hetimi është zgjeruar

Advertisement

Ministri i Brendshëm, Olivër Soapsovski njoftoi se aksioni anti-drogë i zhvilluar kohë më parë në Haraçinë është në hetim e sipër, ai ishte i përmbajtur në deklaratën e tij nën pretekstin se akoma po punohet në zbardhjen e rastit. Megjithatë deklaroi se për momentin tetë persona janë arrestuar ndërsa hetimi tashmë është zgjeruar, transmeton nmk-post.

“Ka qenë një aksion i madh dhe i ndërlikuar që është zhvilluar në territorin e Haraçinës, mbrëmë kemi dhënë informata për publikun me informacione që janë të qasshme për publikun, duke marrë parasysh se hetimi ende vazhdon. Po ka zgjerim të hetimit. Megjithatë nuk mundet hetimin ta zhvillojmë përmes mediave, ju lutem për mirëkuptim, sepse çdo informatë e plasuar në media mund të dëmtoj procesin e hetimit”, deklaroi Spasovski./Northmacedonia-post/

Advertisement

Read Previous

Dështon tryeza për presidentin, Mustafa: Po shkojmë drejt zgjedhjeve

Read Next

Ekskluzive/ Intervistë me zv.ministrin Ilir Hasani: Më mirë mjek apo politikan?