Breaking News :

nothing found
14-08-2022

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re mjekja shqiptare në Gjermani

Advertisement

Eni Doko, mjeke specialiste, është ndarë nga jeta këtë të dielë në Gjermani.

Lajmin e trishtë e ka dhënë kryetarja e Federatës së mjekëve në Europë, Aurora Dollenberg.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, mjekja shkruan se Doko ishte një njeri i mrekullueshëm duke lënë pas dhimbje të madhe për familjen, por edhe kolegët e saj.

Mjekja ka mbaruar studimet në Universitetin e Mjekësisë Tiranë. Në vitin 2016, ajo nisi punë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza’ dhe më pas u transferua në Gjermani.

Statusi i plotë:

Dr. Eni Doko një mjeke specialiste dhe njeri i mrekullueshëm është larguar nga jeta, duke i lënë familjes një humbje të pamasë dhe ne si koleg dhe miq të saj, duke na privuar nga privilegji që ta kishim pranë në vitet që vijnë.

Advertisement

Read Previous

MekGregori për Khabibin: Jam i sigurtë se ai ka frikë

Read Next

“Gjuha shqipe”, Spasovski: “Drejtori Sela nuk ka kërkuar takim me mua”