Breaking News :

nothing found
05-10-2022

Dy të lënduar në Ferizaj nisen për Austri

Advertisement

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi ka folur pas nisjes së dy qytetarëve të lënduar në Ferizaj, në Austri.

Zemaj ka falënderuar ambasadorin austriak në Kosovë dhe ambasadorin e Kosovës në Austri për kontributin e dhënë në lidhje me këtë rast, transmeton Indeksonline.

Ministri Zemaj tha se shtretërit e lirë dhe emergjencat e tjera, janë të stërngarkuara nga pacientët, në tërë botën dhe se ishte shumë e vështirë të gjendeshin shtete që do të mund të hapnin dyert dhe të merrnin për trajtim dy pacientët./indeksonline

 

Advertisement

Read Previous

Rrëfimi vajzës së hoxhë Jakup Asipi: Ja si e humbi jetën babai im në aksidentin rrugor

Read Next

Prurja e re e PDK-së nis menjëherë punën në terren: Me zemër, me UÇK-në