Breaking News :

nothing found
28-06-2022

Drenicaku paratë e trustit ia dhuron fondit për mbrojtjen e Hashim Thaçit

Advertisement

Që nga e premtja është publik krijimi i një fondacioni përmes së cilit do të ofrohet mbështetje për ndihmën juridike për ish presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.


Për ata që duan ta mbështesin këtë fond, është vënë në dispozicion edhe numri i xhirollogarisë.

Njëri prej tyre që ka vendosur të jep para për këtë fond është Arif Behrami nga Baksi i Skënderajt.

Ai ka njoftuar se paratë që i takojnë nga 10 për qindëshi i trustit do t’i ndaj për këtë fond, shkruan Magazina.al

Njoftimin e ka bërë të ditur përmes facebookut. “Sot në konsultim me familjen, vendosa që mjetet të cilat më takojnë nga 10% e kursimeve pensionale në Trust, t’i dedikoj fondit për mbrojtjen e Hashim Thaçit dhe UÇK-së në Hagë”, ka shkruar Behrami i cili ka vendosur edhe sloganin “Liria ka emër”.

Advertisement

Read Previous

Mërgimtarët edhe për Vitin e Ri vështirë për të ardhur në vendlindje

Read Next

Joshua e pranon publikisht: Dua të boksoj me Tyson Fury

%d bloggers like this: