Breaking News :

nothing found
18-08-2022

Diplomatja Shqiptare dëbohet nga Rusia

Advertisement

Rusia ka vendosur të dëbojë sot nga vendi një diplomat shqiptar. Bëhet fjalë për sekretaren e 2-të të ambasadës shqiptare në Moskë. Ajo është Jonida Drogu, e cila shërbente prej disa kohësh më ambasadën shqiptare. Ministria e Jashtme Ruse ka bërë të ditur se diplomatja duhet të largohet brenda 72 orësh nga Rusia. Dëbimi i Drogut është bërë si hakmarrje pas dëbimit të diplomatit rus në Tiranë./BotaSot

Advertisement

Read Previous

NATO dhe Sllovakia i dhurojë respiratorë Maqedonisë

Read Next

Ligji për lojërat e fatit në Maqedoni, pronarët e bastoreve kërkojnë…