Breaking News :

nothing found
01-02-2023

Dalin në treg çizmet anti-Covid për të ruajtur distancën, ja sa kushtojnë

Advertisement

Një këpuctar nga Rumania, i cili bëri këpucë të mëdha gjatë valës së parë të epidemisë së koronavirusit për të siguruar distancën e përcaktuar midis njerëzve, nisi një linjë të re këpucësh dimërore – besoni apo jo, çizme të madhësisë 75. Grigore Lup thotë se këpucët që ai bëri në maj, me madhësi 75, u shitën në të gjithë botën, dhe se sipërmarrja e biznesit mundësoi mbijetesën e dyqanit, raporton Reuters.

Ai filloi të bënte këpucë gjigante kur vuri re se njerëzit po qëndronin shumë afër dhe duke injoruar rekomandimet në distancën minimale.

Përveç porosive të rregullta, Lup thotë se ai ka marrë porosi nga interpretues, duke përfshirë një bend amerikan dhe një ansambël belg të vallëzimit, dhe nga njerëz me këmbë të mëdha.

Grigore shet një palë çizme me një çmim prej 150 euro. Grigore Lup ka qenë një këpucar për 40 vjet dhe para pandemisë ai jetonte me porosi nga teatrot, ansamblet e vallëzimit, por epidemia e koronavirusit mbylli atë pjesë të biznesit.

Advertisement

Read Previous

Trump i bën thirrje Guvernatorit të Georgias ta prish rezultatin në këtë shtet

Read Next

Gold Ag sqaron kuptimin e emrit që ia la djalit të tij