Breaking News :

nothing found
04-12-2022

Covid 19 – Shifrat shënojnë rritje të të shëruarve. Sa janë infektimet e reja?

Advertisement

Përmirësohet situata me të sëmurët nga Covid-19 në 24 orët e fundit.

Nga 591 testime brenda ditës së djeshme 129 kanë dalur pozitiv, ndërsa 22 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19. NMK-Post mëson se 24 orëshin e fundit institucionet shëndetësore në vend kanë raportuar se 1122 pacientë janë shëruar. Shifrat e sotshme flasin për rënje të përqindjes së të infektuarve të rinj si dhe rritje të numrit të të shëruarve. 

Advertisement

Read Previous

Osmani-Schallenberg: Vjena mbështetë plotësisht Maqedoninë e Veriut për në BE

Read Next

Hoti: Kosova është mes vendeve që më së miri ballafaqohet me pandeminë