Breaking News :

nothing found
30-03-2023

Osmani-Schallenberg: Vjena mbështetë plotësisht Maqedoninë e Veriut për në BE

Advertisement

Ministri i punëve të jashtme në vend, Bujar Osmani, sot në Vjenë ka realizuar takim me ministrin federal për Evropë, dhe punë të jashtme të Austrisë, Aleksander Schallenberg, ku vetëm se është konfirmuar mbështetja për integrimet e Maqedonisë së Veriut në Familjen e madhe Evropiane, informon Zhurnal.

Me këtë, është konfirmuar përkrahja nga fqinjësia e gjerë e rajonit, duke përfshirë mbështetjen edhe të Çekisë, Hungarisë e Rumanisë.

Advertisement

Read Previous

Ekskluzive – Të bu*rgosurit e Idrizovës janë ngritur në protesta

Read Next

Covid 19 – Shifrat shënojnë rritje të të shëruarve. Sa janë infektimet e reja?