Breaking News :

nothing found
16-08-2022

“BOLL MË” protesta para Qeverisë: Rasteve sociale t’u falen borxhet e rrymës

Advertisement

Aktivistët e iniciativës qytetare “Boll më”, protestuan sërish sot para ndërtesës së Qeverisë, shkruan gazeta LAJM. Ata akuzuan kompaninë EVN se lëshon fatura paushallë të energjisë elektrike, të cilat nuk pasqyrojnë harxhimet reale që bëjnë qytetarët. Poashtu, përsëritën kërkesën për faljën e borxheve për rastet sociale dhe shlyerjen e kamatave. Në videon më poshtë, gazeta LAJM, sjell të plotë konferencën për media të mbajtur para Qeverisë nga përfaqësuesit i iniciativës qytetarë “Boll më”, Krenar Osmani./GazetaLajm

Advertisement

Read Previous

Sela: Do t’i padisim autorët e “Gjeografisë” ku fyhen Shqiptarët

Read Next

Kosovë: Të hënën nuk mbahet mësim, orët e humbura do të zëvendësohen