• 18-10-2021

BFI Maqedoni shpall zgjedhjet për Reisul Ulema

Bashkësia Fetare Islame (BFI) gjatë ditës së djeshme nën udhëheqjen e u.d të kryetarit të BFI-së, Shaqir Fehtahu mbajti mbledhjen e radhës në të cilën u diskutua dhe u vendos për disa pika.

“-Shpall zgjedhjet për Reisul Ulema të BFI në RMV dhe formoi rregulloren dhe caktoi Komisionin Zgjedhor i cili do të merret me kushtet dhe datën e zgjedhjeve”, thuhet mes tjerash në njoftimin e BFI-së, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ndryshe, kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu është ushtrues detyre që kur nga BFI-ja u shkarkua ish-kreu i BFI-së, Sulejman Rexhepi.

Read Previous

Zaev: Pritet investime në Kodrën e Diellit dhe në objektet turistike në Strugë

Read Next

A do të futet Maqedonia në karantinë? Të hënën mblidhet KSI-ja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: