Breaking News :

nothing found
08-06-2023

BERISHA: NISMA SHKON E VETME NË ZGJEDHJE, SYNOJMË T’I MARRIM 55 MIJË VOTA

Advertisement

Anëtari kryesisë së Nisma-s, Zafir Berisha, tha se ky subjekt po përgatitet që të shkoj i vetëm në zgjedhje.

 

I ftuar në T7 ai tha se po synojnë që në zgjedhje t’i marrin 55 mijë vota.

 

“Nisma veç është në përgatitje përfundimtare që të hyjë e vetme në zgjedhje. Brenda javës do të konsultohen edhe kryetarët e degëve. Jemi duke hyrë në një garë politike dhe Nisma synon t’i ketë 55 mijë vota”, tha ai.

 

Berisha tha se Nisma është e përgatitur për zgjedhje.

 

Ai tha se do të varet nga angazhimi i tyre se si do të dalin në to.

 

“Nisma është e përgatitur për betejën e radhës politike, nuk shohë ndonjë problem. Do të varet nga angazhimi ynë se sa do të jetë e madhe e mira që do të dalim në zgjedhje. Nisma që nga themelimi është një subjekt politik serioz, balancues në shumë situata që ka kaluar Kosova dhe si e tillë do të vazhdojë edhe në këto zgjedhje”, shtoi ai.

Advertisement

Read Previous

E FUNDIT: Sergio Ramos i thote jo ofertes se Real Madridit

Read Next

VMRO-DPMNE së shpejti me skenar për të rrëzuar Qeverinë në Kuvend